Müşteri Hizmetleri;

(0850) 532 70 61

Bize Yazın;

info@birtesisat.com

Keşif İsteyin!
TR
Keşif İsteyin!

Petek Temizliği

Petek temizliği kireçlenmiş, paslanmış ve petek tabanlarının arkında tortulaşmış maddelerin oluşması itibarı ile kalorifer peteğinin tam anlamıyla su dolaşımını sağlayamaması ve boruların tıkanmış olması itibariyle uzman tesisatçı şirketimiz sebebi ile yapılan bir işlemdir.

Petek temizleme işleminde şirketimiz elemanları, hususi kimyasal içeriklerle beraber uygar temizleme cihazları kullanmaktadır. Kaloriferlerdeki ısınma derdi, su akışının hızlı bir biçimde sağlanamadığı yıllarda ortaya çıkmasından dolayı petek temizleme işlemindeki en temel erek bu suyun içinde mevcut durumda bulunan kireç ve gibi yabancı maddeler yüzünden zayıflamış durumdaki su akışını talep edilen seviyesine ulaştırmaktır.
ataşehir petek temizliği

Peteklerin içinde yıllarca birikmiş olan ve tepkime oluşturan bu kimyasal maddeleri ve kireçlenmeyi ortadan kaldırmak için uygulanan özel kimyasal maddeler yardımı ile arzulanan su akış hızını lüzumlu seviyeye çıkarmak çok fazla geç ısınma ve ya hiç ısınamama problemini de çözmüş olmak demektir.

Kombi ve kalorifer peteklerinizi monte, de-monte olayına girmeden hemen temizleme işlemini gerçekleştirebilen kuruluş olarak, ısıtma sisteminizden aşırı daha yüksek verim elde edebilmeniz için bu işin dikkat çekici aralıklarla yapılması gereken bir bakım olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Böylelikle kış aylarında yakıt tasarrufunu elde etmiş olacaksınız ki bu faturaları dert etmeden epey bir sorunsuzca bir şekilde ısınabilmenin tadını çıkarabileceksiniz.

ataşehir petek temizliği

Petek Temizliği Fiyatları 

Isıtma sisteminin kirlenmesi sudaki kireç, ısı ve bakteridir. Peteklerdeki su ısınmaya başlayınca sudaki kireç yüzeye yapışır ve yüzeye yapışır. zaman geçtikçe peteklerde ısı kaybı başlar. 

Böyle bir halde petek temizliği yapılması gerekir. Peteklerin kirlenmesi ısı kaybına ve maddi yönden de kayıplara sebep olur. Peteklerinizi temizleterek hem kombiden yüksek verim alır hem de 0-40 oranında yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz. 

Kış geldiği zaman nasıl baca temizliği mühim ise kaloriferli evlerde de petek temizliği yoğun şekilde önemli bir şeydir.

Ataşehir petek temizliği ile evinizde, işyerinizde bulunan radyatörlerin temizliğine ciddiyet vermelisiniz. Petek temizliği yardımı ile hem faturalarınız daha düşük gelmeye başlar hem de yakıt tasarrufu yaparak daha fazla ısınmaya başlarsınız. Peteklerin kirlenmesi daha fazla yakıt harcanmasına sebep olacaktır.

ataşehir petek temizliği

Daha çok ısı kaybına neden olmamak ve yakıt tasarrufu yapmak için yapmanız gereken ATAŞEHİR petek temizliği ile peteklerinizde biriken tortuları, bakterileri ve çamurlaşan bölümleri temizlemektir. meselesi için uzman ve profesyonel ekibiz yardımıyla isterseniz evlerinizde isterseniz işyerlerinizde kirlenmiş peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Yapmanız gereken ise www.birtesisat.com internet sitemize gelerek tüm hizmetlerimizi görmek ve hizmetlerimizden kaliteli ve uzman biçimde yararlanmak için uzman kadromuz ile 

iletişime geçmektir.

ataşehir petek temizliği

Petek ya da Radyatör temizliğinde çevresi kirletmeden makina ile bir noktadan bağlanarak temizliğinizi profosyonel şekilde yardım alarak yaptırmak kombinizide,sizede cok faydalı olucaktır.
Kombi ve kat kaloriferi tesisatınız kapalı dönem bir sistem bulunduğu için siz oluşan kireçlenmeyi ve tıkanıklığı göremezsiniz. (Kombi cihazınızda arıza çıkana kadar)
Oluşan kireç ve tıkanıklık ısı transferini düşürerek olması gereknden daha fazla yakıt yakmanıza sebep olur. öteki taraftan kombinize eşanjör delinmesi, pompa arızası, radyatör musluklarının kapanmamasına sebep olur.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Petek temizliği nasıl yapılmaktadır ; nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1,5 -2 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler önce tesisatın içerisi temiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine sayesinde yapılır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tam olarak atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki çok aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içinde çamur tabakasından yapıt kalmıyor. Bu işlemi bununla beraber kimyasalla yaptırmak dileyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor.

ataşehir petek temizliği

Bu kimyasal borular arasında biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri bulunmamaktadır eder. Bir tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğu için kaçırmayın. 120 m. kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Zaman içinde petek tıkanır. Bu hal yeterli derecede ısınmama sorunlarına sebep olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır yaklaşık % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

ataşehir petek temizliği

Eskiyen tesisatlarınızdakireçle birlikte boru çaplarında küçülme ve ısı kaybı olabilmekte. ısı kaybını ve tesisat içerisindeki suyun daha sorunsuz dönüşünü (çağ dayim) sağlamak için kimyasal sıvılar ile tesisatınızda temizlik yapıyoruz.

çoğu şirketler su ile yıkama yaparak kalorifer tesisatınıtemizlediklerini zannederler. fakat su sırf tesisatın arasında dolaşan pis suyu çıkarmaya yarar. Borular içinde ki kireçlenmeye çözüm bulmaz. Bir tesisat sitelerin yahut apartmanlarında kalorifertesisatlarını yıkama yapar . bununla beraber isteyen müşterilerimizin dairelerini tek tek de temizliyoruz.

Kalorifer sistemi 3 sene geçtikten sonra petek ve borulardaki sular çamur olmaya başlar peteklerin su kanallarında tıkanmalar, kombinin eşanjöründe daralmalar ve borularda tıkanıklığa sebep olur. Buna bağlı olarak kombi arızaları , peteklerin bazı kısımlarında ısınmama sorunu , fazla yakıt harcamaları benzeri problemler şekilde önünüze menfaat.

ataşehir petek temizliği ataşehir petek temizliği

Doğalgaz sistemi bir süre sonra iyi ısıtmamaya başlayacaktır. Bunun nedeni çok kullanım sonucunda peteklerde oluşan müessese, toz, kireç vb artıklardır. bilhassa suyun kireçli olduğu bölgelerde bu durum ile daha yoğun karşılaşılmaktadır. Bu nedenle Petek temizleme işlemi gerekebilir. aksi halde iyi ısınamadığınız bu gibi yüksek miktarda faturalar ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Peteklerinizi düzenli şekilde temizlettiğiniz de aradaki farkı göreceksiniz. Petekleriniz temizlendiğin de o kadar iyi ısıtır ki el sürerken çekinebilirsiniz. Petek temizleme hizmetinde sizlere çözümler sunmaktayız.

Bize Güvenebilirsiniz.
Firmamız, Su kaçağı tespiti ve Tamiri konusunda yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübeyle hizmetinizdedir.
Güçlü Alt Yapı.
Alanında uzman kalifiye ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.
%100 Memnuniyet.
Tüm servis hizmetlerimizde en önemli önceliğimiz müşterilerimizin memnuniyetidir.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0850 532 70 61

UA-65901365-7